Łatwe i skuteczne uczenie języków obcych

Coraz częściej zdarza się, że ludzie wstępują w tak zwane mieszane związki małżeńskie. Są to związki, w których partnerzy pochodzą z różnych krajów, a niekiedy nawet kultur. W takich małżeństwach, podobnie jak w każdych innych, w pewnym momencie pojawiają się dzieci. Należałoby wówczas zadbać o to, żeby od początku posługiwały się językami obojga rodziców. W ten sposób wychowamy dzieci dwujęzyczne. Nauka angielskiego lub innego języka rozpocznie się wówczas w sposób naturalny w momencie, w którym dziecko zacznie rozpoznawać pojedyncze słowa.

Niemowlę przysłuchuje się dialogom rodziców, reaguje również na to, co się mówi bezpośrednio do niego. Wskutek tego nauka angielskiego czy polskiego nadchodzi mu w sposób naturalny. Oczywiście pod warunkiem, że w tych dwóch językach porozumiewamy się w domu. Jeżeli jedno z rodziców całkiem przestaje używać swojej rodzimej mowy, dziecko nie będzie miało szansy sobie jej przyswoić. W wypadku rodzin wielokulturowych nauka angielskiego i polskiego jest zwłaszcza ważna. To właśnie dzięki niej dziecko będzie zdołało bez przeszkód porozumieć się z dalszą rodziną.

Często zależy nam na tym, żeby nasze dzieci już od najmłodszych lat uczyły się rzeczy, jakie w późniejszym życiu mogą okazać się zwłaszcza pożyteczne. Jedną z takich umiejętności jest posługiwanie się językami obcymi. Właśnie dlatego dbamy o to, aby nauka angielskiego rozpoczęła się już we wczesnym dzieciństwie. Ewidentnie należy wówczas przystosować właściwe metody. Nauka angielskiego będzie się w tym wypadku opierać właściwie na zabawie – sprawdź też język niemiecki. Kilkuletni malcy powinni przede wszystkim osłuchać się z obcym akcentem, przyzwyczaić do wykorzystywania dziwnie brzmiących słów. Nie należy tłumaczyć im zawiłości gramatycznych, bowiem prawdopodobnie i tak ich nie zrozumieją.

Nauka angielskiego ma polegać właściwie na powtarzaniu słów rymowanek, uczeniu się angielskich piosenek czy poznawaniu niewielkiej ilości obcych słów. Te przeważnie wprowadza się nazywając po angielsku zabawki, jakimi wspólnie się bawimy lub też odcienie potrzebne do pokolorowania obrazka w książce. Tylko zastosowanie takich metod ma okazję przynieść pożądane efekty.

Więcej na: speakin.pl